Rekuperacja Łazy

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Łazy

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Łazach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Łazach – jakie są korzyści?

rekuperacja Łazy

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Łazy

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Łazy

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Łazy

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Łazy

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Łazy

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Łazy

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona pull off nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Łazy to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Łaz. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Łazach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Łazy

Ostatnia aktualizacja