Rekuperacja Kuźnia Raciborska

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Kuźnia Raciborska

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Kuźni Raciborskiej, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Kuźni Raciborskiej – jakie są zalety?

rekuperacja Kuźnia Raciborska

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Kuźnia Raciborska

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Kuźnia Raciborska

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Kuźnia Raciborska

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Kuźnia Raciborska

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Kuźnia Raciborska

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Kuźnia Raciborska

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona realize nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Kuźnia Raciborska to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Kuźni Raciborskiej. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Kuźni Raciborskiej? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Kuźnia Raciborska

Ostatnia aktualizacja