Rekuperacja Krzepice

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Krzepice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Krzepicach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Krzepicach – jakie są zalety?

rekuperacja Krzepice

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Krzepice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Krzepice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Krzepice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz i  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Krzepice

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Krzepice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Krzepice

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Krzepice to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Krzepic. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Krzepicach? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Krzepice

Ostatnia aktualizacja