Rekuperacja Kraków

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Co prawda nie jest tak często instalowany jak instalacja fotowoltaiczna czy pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj trafiłeś, na pewno wiesz, jak ważny jest system wentylacyjny w każdym budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Kraków

Czyste powietrze na terenie Krakowa na wyciągnięcie ręki

Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jesteś w stanie odzyskać nawet do 80% ciepła. Zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku – dzięki tzw. kanałom wewnętrznym zanieczyszczone powietrze zostaje usunięte z obiegu. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montaż instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w Krakowie – jakie są korzyści?

montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła Kraków

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych zanieczyszczeń

montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła Kraków

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie pojawienia się wilgoci w budynku

rekuperacja wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła Kraków

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza określoną ilość powietrza do całego budynku – powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju

jak działa rekuperacja Kraków

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem

wentylacja mechaniczna rekuperacja Kraków

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

rekuperacja Kraków

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie mają możliwości tak efektywnie utrzymać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora.

Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

rekuperacja Kraków

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz wybór odpowiedniej jest zależny od wielu czynników, na które nie masz wpływu.

W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona do nowoczesnych rozwiązań wpływających korzystnie na samopoczucie.

Kraków to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje przygotowanie projektu oraz dobór najwyższej klasy urządzeń, które idealnie sprawdzą się w okolicy Krakowa. Wykonujemy także montaż rekuperatora na terenie całego województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Krakowie?Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Kraków

Ostatnia aktualizacja