Rekuperacja Kraków

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Kraków

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Krakowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Krakowie – jakie są zalety?

rekuperacja Kraków

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Kraków

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Kraków

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Kraków

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Kraków

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Kraków

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Kraków

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Kraków to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Krakowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Krakowie? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Kraków