Rekuperacja Koniecpol

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Koniecpol

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Koniecpolu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Koniecpolu – jakie są korzyści?

rekuperacja Koniecpol

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Koniecpol

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza attain rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Koniecpol

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Koniecpol

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Koniecpol

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Koniecpol

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Koniecpol

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona attain nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Koniecpol to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Koniecpolu. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Koniecpolu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Koniecpol