Rekuperacja Knurów

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Knurów

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Knurowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Knurowie – jakie są zalety?

rekuperacja Knurów

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zapylenia i innych istotnych dla alergików czynników.

rekuperacja Knurów

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza get rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach domu.

rekuperacja Knurów

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

rekuperacja Knurów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Knurów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Knurów

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Knurów

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Knurów to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Knurowa. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Knurowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Knurów