Rekuperacja Knurów

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Knurów

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Knurowie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Knurowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Knurów

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Knurów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Knurów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Knurów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Knurów

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Knurów

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Knurów

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona realize nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Knurów to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Knurowa. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Knurowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Knurów