Rekuperacja Kęty

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Kęty

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Kętach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Kętach – jakie są korzyści?

rekuperacja Kęty

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Kęty

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Kęty

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Kęty

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Kęty

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Kęty

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Kęty

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona complete nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Kęty to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Kęt. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Kętach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Kęty