Rekuperacja Katowice

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Rekuperacja to nowoczesne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla nieruchomości. Domownicy zyskują nie tylko nieograniczony dostęp do świeżego powietrza, ale także komfort z oddychania. Montaż rekuperacji znacznie podnosi wartość budynku. Jest to jeden z ostatnich trendów w budownictwie, który znacznie wpływa na poprawę samopoczucia, a także wiąże się z dużą oszczędnością.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Katowice

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Katowicach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego wpłynąć. Na szczęście niczym nie trzeba sterować manualnie. System można tak zaprogramować, aby robił to automatycznie.

Rekuperacja może się okazać sporym udogodnieniem dla alergików, którzy cierpią katusze podczas kwitnięcia drzew i kwiatów. Ten system wychwytuje pyłki, dzięki czemu nie przedostają się do pomieszczeń. Jest to świetna wiadomość,które mogą znaleźć ukojenie we własnym domu. Wymiana powietrza jest też ważna w przypadku posiadania czworonożnych pupili, które także powodują większe wydzielanie się kurzu w powietrzu. Rekuperacja pomaga nad tym zapanować i stoi na straży nieskazitelnego powietrza w budynku.

 

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Katowicach – jakie są zalety?

system rekuperacji w Katowicach

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych ważnych dla alergików czynników.
system wentylacji w Katowicach

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja w Katowicach

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja wymiennika ciepła w rejonie Katowic

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja na terenie Katowic powietrze bez wilgoci

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Katowice zyski z zamontowania rekuperacji

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby. Wykwalifikowani fachowcy z pewnością doradzą w doborze odpowiedniej instalacji. Pod żadnym pozorem nie poleca się wykonywania rekuperacji na własną rękę. Można narobić więcej szkody niż pożytku. Po to instalatorzy zdobywają odpowiednie kwalifikacje, aby zamontować rekuperację w sposób prawidłowy. Zależy nam, aby system działał bez zarzutów, prawda?

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacje Katowice

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona pull off nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Katowice to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż. Nie ma się, co dziwić. System jest ekologiczny, oszczędny i efektywny. Nie ma takiej osoby, która by narzekała na zamontowanie rekuperacji u siebie w domu.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Katowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Katowicach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

rekuperacja Katowice

Ostatnia aktualizacja