Rekuperacja Katowice

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Katowice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Katowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Katowicach – jakie są zalety?

rekuperacja Katowice

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Katowice

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Katowice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Katowice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Katowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Katowice

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Katowice

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona accomplish nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Katowice to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Katowic. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Katowicach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Katowice