Rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Kalwarii Zebrzydowskiej, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Kalwarii Zebrzydowskiej – jakie są korzyści?

rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona reach nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Kalwaria Zebrzydowska to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Kalwarii Zebrzydowskiej? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Kalwaria Zebrzydowska

Ostatnia aktualizacja