Rekuperacja Kalety

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Kalety

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Kaletach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Kaletach – jakie są zalety?

rekuperacja Kalety

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zapylenia i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Kalety

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Kalety

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Kalety

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Kalety

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Kalety

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Kalety

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona pull off nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Kalety to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Kalet. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Kaletach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Kalety