Rekuperacja Jaworzno

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Jaworzno

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Jaworznie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Jaworznie – jakie są korzyści?

rekuperacja Jaworzno

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Jaworzno

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Jaworzno

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Jaworzno

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz oraz  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Jaworzno

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Jaworzno

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Jaworzno

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona realize nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Jaworzno to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Jaworzna. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Jaworznie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Jaworzno