Rekuperacja Jaworzno

Montaż rekuperacji na terenie Jaworzna to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Może nie wykonuje się go tak często jak montażu fotowoltaiki czy pomp ciepła, ale ta technologia dopiero się rozkręca. Skoro tutaj jesteś, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w budynku. Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewnia czyste i świeże powietrze oraz wykorzystanie naturalnej energii.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Jaworzno

Montaż rekuperacji – dlaczego warto?

Korzystając z systemu rekuperacji jesteś w stanie odzyskać nawet 80% ciepła! Zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Jaworznie – jakie są zalety?

montaż wentylacji terenie województwa śląskiego

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych niebezpiecznych dla alergików czynników

zespół proecology jest do twojej dyspozycji

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w budynku

rekuperacja Jaworzno

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego domu –  powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju

skorzystaj z rekuperacji w Jaworznie

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz i dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem

skorzystaj z rekuperacji w Jaworznie

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

skorzystaj z rekuperacji w Jaworznie

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka lub kilkanaście stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom.

Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działają inaczej. Twój wybór zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

system rekuperacji

Wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona do nowoczesnych technologii, które korzystnie wpływają na komfort i zdrowie.

Jaworzno to miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology zapewnia wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Jaworzna. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Jaworznie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Jaworzno

Ostatnia aktualizacja