Rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w obecnym czasie. Jest mniej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Jastrzębiu Zdrój, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Jastrzębiu Zdrój – jakie są zalety?

rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych podobnie istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Jastrzębie-Zdrój

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona reach nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Jastrzębie-Zdrój to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Jastrzębia Zdrój. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Jastrzębiu Zdrój? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Jastrzębie-Zdrój