Rekuperacja Imielin

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Imielin

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Imielinie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Imielinie – jakie są zalety?

rekuperacja Imielin

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Imielin

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Imielin

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Imielin

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Imielin

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Imielin

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Imielin

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona do nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Imielin to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Imielina. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Imielinie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Imielin

Ostatnia aktualizacja