Rekuperacja Gliwice

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Gliwice

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Gliwicach, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Gliwicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Gliwice

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Gliwice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Gliwice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Gliwice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz oraz  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Gliwice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Gliwice

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Gliwice

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Gliwice to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Gliwic. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Gliwicach? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Gliwice