Rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Montaż rekuperacji w Dąbrowie Górniczej to świetna inwestycja dla wszystkich osób, które mają problemy z oddychaniem lub sezonowymi alergiami. Rekuperator ogranicza przenikanie pyłków kwiatów oraz drzew, a także oczyszcza powietrze z kurzu. Nie ma to jak mieć ukojenie organizmu we własnych czterech ścianach

 

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Dąbrowie Górniczej, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Dąbrowie Górniczej – jakie są zalety?

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Stop wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
zysk z rekuperacji w Dąbrowie Górniczej

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona pull off nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Dąbrowa Górnicza to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Dąbrowy Górniczej. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Dąbrowie Górniczej? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Ostatnia aktualizacja