Rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Dąbrowej Górniczej, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Dąbrowej Górniczej – jakie są zalety?

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Dąbrowa Górnicza to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Dąbrowy Górniczej. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Dąbrowej Górniczej? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Dąbrowa Górnicza