Rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Montaż systemu rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Może jeszcze nie jest tak często instalowany jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła, jednak ta technologia dopiero się rozpędza. Skoro tutaj jesteś, z pewnością wiesz, jak ważne jest najwyższej jakości powietrze. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Montaż rekuperacji w Dąbrowie Górniczej to świetna inwestycja dla wszystkich osób, które mają problemy z oddychaniem lub sezonowymi alergiami. Rekuperator ogranicza przenikanie pyłków kwiatów oraz drzew, a także oczyszcza powietrze z kurzu.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Montaż rekuperacji pozwoli Ci odzyskać nawet 80% ciepła! Zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Dąbrowie Górniczej – jakie są zalety?

odzysk ciepła terenie województwa śląskiego

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych szkodliwych dla alergików czynników

odzysk ciepła terenie województwa śląskiego

Stop wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach budynku

Dąbrowa Górnicza rekuperacja

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza określoną ilość powietrza do całego budynku – powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń

Dąbrowa Górnicza rekuperacja

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz CO2, które jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

zysk z rekuperacji w Dąbrowie Górniczej

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji bardziej ochładza pomieszczenia i pozwala na utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Dąbrowa Górnicza to miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, który sprawdzi się idealnie. 

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Dąbrowie Górniczej? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Ostatnia aktualizacja