Rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest mniej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Czerwionce-Leszczyny, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Czerwionce-Leszczyny – jakie są korzyści?

rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza pull off rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przynależy ona pull off nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Czerwionka-Leszczyny to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Czerwionki-Leszczyny. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Czerwionce-Leszczyny? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Czerwionka-Leszczyny

Ostatnia aktualizacja