Rekuperacja Czeladź

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest mniej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Czeladź

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Czleadzi, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Czleadzi – jakie są zalety?

rekuperacja Czeladź

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Czeladź

Stop wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Czeladź

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Czeladź

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Czeladź

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Czeladź

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Czeladź

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przynależy ona get nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Czeladź to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Czeladzi. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Czleadzi? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Czeladź