Rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Czechowicach-Dziedzicach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Czechowicach-Dziedzicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza pull off rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Czechowice-Dziedzice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Czechowice-Dziedzice to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Czechowic-Dziedzic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Czechowicach-Dziedzicach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Czechowice-Dziedzice