Rekuperacja Cieszyn

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnim czasie. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Cieszyn

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Cieszynie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Cieszynie – jakie są korzyści?

rekuperacja Cieszyn

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Cieszyn

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza attain rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Cieszyn

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Cieszyn

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Cieszyn

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Cieszyn

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Cieszyn

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona get nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Cieszyn to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w okolicy Cieszyna. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Cieszynie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Cieszyn