Rekuperacja Chrzanów

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Chrzanów

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Chrzanowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Chrzanowie – jakie są zalety?

rekuperacja Chrzanów

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zapylenia i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Chrzanów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza pull off rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Chrzanów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Chrzanów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chrzanów

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chrzanów

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chrzanów

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona complete nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Chrzanów to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Chrzanowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Chrzanowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Chrzanów

Ostatnia aktualizacja