Rekuperacja Chrzanów

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w obecnym czasie. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Chrzanów

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 procent ciepła w Chrzanowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Chrzanowie – jakie są zalety?

rekuperacja Chrzanów

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Chrzanów

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Chrzanów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Chrzanów

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chrzanów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chrzanów

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chrzanów

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Chrzanów to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Chrzanowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Chrzanowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Chrzanów