Rekuperacja Chorzów

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Chorzów

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Chorzowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Chorzowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Chorzów

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Chorzów

Stop wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Chorzów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Chorzów

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chorzów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chorzów

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pokoju o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chorzów

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona accomplish nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Chorzów to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Chorzowa. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Chorzowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Chorzów