Rekuperacja Chorzów

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Chorzów

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Chorzowie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Chorzowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Chorzów

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Chorzów

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Chorzów

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Chorzów

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chorzów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chorzów

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chorzów

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Chorzów to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Chorzowa. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Chorzowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Chorzów

Ostatnia aktualizacja