Rekuperacja Chełmek

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Chełmek

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Chełmku, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Chełmku – jakie są korzyści?

rekuperacja Chełmek

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Chełmek

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Chełmek

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Chełmek

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chełmek

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chełmek

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chełmek

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona realize nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Chełmek to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Chełmku. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Chełmku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Chełmek

Ostatnia aktualizacja