Rekuperacja Chełmek

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Chełmek

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Chełmku, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Chełmku – jakie są korzyści?

rekuperacja Chełmek

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Chełmek

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Chełmek

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Chełmek

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Chełmek

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Chełmek

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Chełmek

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona pull off nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Chełmek to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Chełmka. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Chełmku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Chełmek