Rekuperacja Bytom

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Bytom

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Bytomiu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Bytomiu – jakie są korzyści?

rekuperacja Bytom

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Bytom

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Bytom

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Bytom

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Bytom

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Bytom

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Bytom

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Bytom to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Bytomia. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Bytomiu? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Bytom