Rekuperacja Bytom

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Bytom

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Bytomiu, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Bytomiu – jakie są zalety?

rekuperacja Bytom

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków oraz innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Bytom

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Bytom

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Bytom

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Bytom

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Bytom

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Bytom

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Bytom to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Bytomia. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Bytomiu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Bytom

Ostatnia aktualizacja