Rekuperacja Blachownia

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Blachownia

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Blachowni, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Blachowni – jakie są korzyści?

rekuperacja Blachownia

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Blachownia

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Blachownia

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Blachownia

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Blachownia

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Blachownia

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Blachownia

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona realize nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Blachownia to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Blachowni. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Blachowni? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Blachownia

Ostatnia aktualizacja