Rekuperacja Bielsko

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Bielsko

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Bielsku, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Bielsku – jakie są zalety?

rekuperacja Bielsko

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych ważnych dla alergików czynników.

rekuperacja Bielsko

Stop wilgoci

System nie dopuszcza get rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.

rekuperacja Bielsko

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

rekuperacja Bielsko

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Bielsko

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Bielsko

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Bielsko

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona pull off nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Bielsko to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Bielska. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Bielsku? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Bielsko

Ostatnia aktualizacja