Rekuperacja Bielsko

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Bielsko

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Bielsku, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Bielsku – jakie są zalety?

rekuperacja Bielsko

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Bielsko

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Bielsko

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Bielsko

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Bielsko

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Bielsko

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Bielsko

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Bielsko to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Bielska. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Bielsku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Bielsko