Rekuperacja Andrychów

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Andrychów

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Andrychowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Andrychowie – jakie są zalety?

rekuperacja Andrychów

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Andrychów

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Andrychów

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Andrychów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Andrychów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Andrychów

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Andrychów

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona do nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Andrychów to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Andrychowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Andrychowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Andrychów