Rekuperacja Andrychów

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Andrychów

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Andrychowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Andrychowie – jakie są zalety?

rekuperacja Andrychów

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Andrychów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Andrychów

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Andrychów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Andrychów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Andrychów

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Andrychów

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona complete nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Andrychów to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Andrychowa. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Andrychowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Andrychów

Ostatnia aktualizacja