Pompy ciepła Żywiec

pompy ciepła Żywiec
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Żywcu. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Żywcu. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Żywiec

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne cechy i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Żywiec montaż oferta powietrzne
pompy ciepła Żywiec doświadczenie działania znajdziesz

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Żywiec najlepsze branży informacje

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Żywiec grzewcze

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.

pompy ciepła Żywiec urządzenia terenie żywca

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła Żywiec do domu i firmy

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

gruntowe pompy ciepła Żywiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompę ciepła serwis pompy ciepła Żywiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

gruntowe pompy ciepła Żywiec

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ta pompa ciepła może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w doprowadzanej do systemów grzewczych.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest okropnie prosta do zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Urządzenia tego typu nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety tych urządzeń grzewczych, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania doprowadzanego do Twojego domu lub firmy nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła w Żywcu, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów z usługi montażu dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

żywiec pompy ciepła Żywiec pompa ciepła firmy

Mieszkasz w Żywcu i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Żywiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane jako systemy grzewcze. Dołącz do grona zadowolonych osób i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń montażu pomp ciepła w Żywcu zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie! Umów się na montaż!

Wykonujemy montaż pomp ciepła w Żywcu i terenie okolic

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Na terenie Żywca wykonywaliśmy ten montaż pompy i inne usługi już niejednokrotnie. W razie potrzeby wykonujemy dla Klientów serwis pompy ciepła czy innego urządzenia z nią związaną. 

Ostatnia aktualizacja