Pompy ciepła Żywiec

skorzystaj z montażu pomp ciepła

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano też znaczny montażu pomp ciepła w Żywcu. Nic dziwnego, ponieważ ten typ instalacji grzewczych generuje wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania domu. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła, które dobiera się ze względu na uwarunkowania terenu, na który, znajduje się inwestycja.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Żywcu. Ten tym instalacji grzewczych generuje wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania domu. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompach ciepła na terenie żywca

Zastosowanie pompy ciepła i jej rodzaje

Pompy ciepła używane są do ogrzewania domu oraz do tego, aby zapewnić sobie ciepłą wodę użytkową. Ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne cechy i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Jakie pompy ciepła w Żywcu są najczęściej wykorzystywane?

Montaż pomp ciepła w Żywcu
systemy grzewcze energii elektrycznej

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Żywiec pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Żywiec  zainwestuj w pompę ciepła

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.

Zainwestuj w pompę ciepła

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

żywiec pompy ciepła o pompach ciepła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

Montaż pomp ciepła na terenie Żywca

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła ma również prosty schemat działania. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

o pompach ciepła

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza odpowiada za zapewnienie ciepłej wody użytkowej.

gruntowe pompy ciepła Żywiec o pompach ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to gruntowe pompy ciepła będą najlepszym rozwiązaniem. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody. 

Montaż pomp ciepła w Żywcu – dlaczego warto?

Sama instalacja jest bardzo prosta w montażu, a urządzenie nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Urządzenia tego typu nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy prądu, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

Montaż pompy ciepła zapewni Ci dużo niższe koszty ogrzewania! Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania doprowadzanego do Twojego domu lub firmy nawet o 60%!

Ciężko jest również nie dostrzec kolejnej zalety pomp ciepła, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.

Wyślij zapytanie lub zadzwoń!

O pompach ciepła wiemy wszystko! 

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła w Żywcu, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów z całej inwestycji. 

Pompy ciepła w Żywcu od Proecology

żywiec pompy ciepła Żywiec pompa ciepła firmy

Mieszkasz w Żywcu i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Żywiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane jako systemy grzewcze. Dołącz do grona zadowolonych klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat są zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń montażu pomp ciepła w Żywcu zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierany jest rodzaj pomp ciepła, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu na terenie Żywca.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie! Umów się na montaż!

Zajmujemy się montażem pompy ciepła w Żywcu i okolicach

Skontaktuj się z nami! Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. W razie potrzeby wykonujemy dla Klientów serwis pompy ciepła czy innego urządzenia z nią związanego. Wyślij zapytanie o pompy ciepła w Żywcu już dziś! 

Ostatnia aktualizacja