Pompy ciepła Żywiec

pompy ciepła Żywiec
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Żywcu. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Żywcu. Urządzenie samo w sobie, a także system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Żywiec

Do czego służy pompa ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Żywiec
pompy ciepła Żywiec

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Żywiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i tutaj dochodzi reach paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Żywiec

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Żywiec

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Żywiec

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Żywiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Żywiec

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Żywiec

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta reach zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Żywiec
Mieszkasz w Żywcu i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Żywiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci get Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.