Pompy ciepła Żory

pompa ciepła Żory

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Żorach. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii elektrycznej, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Żorach. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Żory serwis

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane. Możesz ją zamontować w swoim domu lub na terenie firmy.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompa ciepła w Żorach pompy ciepła pompy serwis
pompy ciepła Żory

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Żory serwis

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Żory

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji centralnego ogrzewania.

pompy ciepła Żory

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

pompa ciepła w Żorach wody użytkowej

POMPA CIEPŁA woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

pompa ciepła w Żorach urządzeń grzewczych

POMPA CIEPŁA Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

odnawialne źródła energii ciepła powietrze woda

POMPA CIEPŁA powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło, które generuje pompa ciepłą przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji CO.

pompę ciepła instalacji grzewczych pompach ciepła

POMPA CIEPŁA woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, a w dodatku nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii (pompy ciepła) jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę pompy ciepła, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację. Nie musisz także obawiać się o serwis swojego urządzenia!
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń pompy ciepła, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompa ciepła w Żorach pompy ciepła

Jesteś z Żor i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych typu pompy ciepła? Napisz do nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Żory to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku instalacji pomp ciepła, którzy pracują także w Żorach. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie na pompę ciepła zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz model pompy ciepła, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu.

Dostęp do CWU z pompą ciepła w dużo niższej cenie na terenie miasta Żory!

Pytania? Wątpliwości co do tego rodzaju ogrzewania w mieście Żory?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina w mieście Żory.

Działamy także w Żorach!

Ostatnia aktualizacja