Pompy ciepła Żory

gruntowe pompy ciepła Żory

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Żorach. Samo urządzenie, a także cały system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii elektrycznej, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje rodzaj pompy ciepła, jaka zostanie wykorzystana dla danej nieruchomości – wszystko po to, aby zapewnić najlepsze rozwiązania dla Twojego domu. Montaż pomp ciepła w Żorach odbywa się zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Żorach. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Żory serwis

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pompy ciepła są najlepszym rozwiązaniem dla Twojej inwestycji. Możesz ją zamontować w swoim domu lub na terenie firmy, a zasilane są przez energię elektryczną.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie ten sam rodzaj pompy ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła oraz gruntowe pompy ciepła.

pompy ciepła powietrze w Żorach
powietrzne pompy ciepła Żory

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepłe powietrze wydostające się ze skraplacza ogrzewa dom.

pompy ciepła Żory serwis klimatyzacja

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Żory serwis Żory energię

powietrze/woda

W tym wypadku urządzenie ogrzewane jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji centralnego ogrzewania.

pompy ciepła Żory powietrza

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa urządzenie, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

pompa ciepła w Żorach

POMPA CIEPŁA woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze urządzenia skraplającego ogrzewa płynące do środka powietrze.

pompa ciepła w Żorach dostęp urządzeń

POMPA CIEPŁA Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać ciepłej wody użytkowej. Urządzenie ogrzewa powietrze pochodzące ze skraplacza, a następnie zmienia go w parę, która jest uwalniana w instalacjach w całym budynku.

odnawialne źródła energii ciepła powietrze woda

POMPA CIEPŁA powietrze/woda

W tym wypadku urządzenie ogrzewane jest powietrzem, a ciepło, które generuje pompa ciepłą przekazywane do urządzenia skraplającego zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji CO.

POMPA CIEPŁA woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana z gruntu, ogrzewa parownik, a ciepło z urządzenia skraplającego przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacjach grzewczych.

Zalety pomp ciepła i ich montażu

Sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, a w dodatku nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii (pompy ciepła) jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę pompy ciepła, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację. Nie musisz także obawiać się o serwis swojego urządzenia!
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń pompy ciepła, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompę ciepła skontaktuj się z nami!

pompa ciepła w Żorach pompy ciepła

Szukasz najlepszych pomp ciepła w Żorach? Napisz do nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Żory to miasto, w którym mieszkańcy coraz częściej korzystają z montażu pomp ciepła. Dołącz do grona zadowolonych Klientów, ciesz się najlepszym rozwiązaniem i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku instalacji pomp ciepła, którzy pracują także w Żorach. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie na pompę ciepła zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz model pompy ciepła, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu.

Instalacje pomp ciepła od Proecology zapewnią Ci usługę, która wykonana jest kompleksowo i na najwyższym poziomie, indywidualne podejście, serwis gwarancyjny, bezpieczeństwo.

Dostęp do CWU z pompą ciepła w dużo niższej cenie na terenie miasta Żory!

Pytania? Wątpliwości co do tego rodzaju ogrzewania w mieście Żory?
Dowiedz się więcej o pompach ciepła! 

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Działamy także w Żorach!

Ostatnia aktualizacja