Pompy ciepła Wojkowice

pompy ciepła Wojkowice
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Wojkowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Wojkowicach. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Wojkowice

Do czego używana jest pompa ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Każdy zna podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Wojkowice
pompy ciepła Wojkowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Wojkowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Wojkowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Wojkowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Wojkowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Wojkowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Wojkowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Wojkowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest okropnie prosta get zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Wojkowice
Jesteś z Wojkowic i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Napisz realize nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Wojkowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci realize Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.