Pompy ciepła Wodzisław Śląski

pompy ciepła w Wodzisławiu montażu Wodzisław Śląski

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. Samo urządzenie oraz cały system dostarczają szereg korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że do ogrzewania pompą ciepła wykorzystywane są odnawialne źródła energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale i dla naszego środowiska. Rodzaj pompy dobierany jest w zależności od lokalizacji nieruchomości. Montażu urządzenia dokonuje się zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Wodzisławiu Śląskim. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Wodzisław Śląski

Rodzaj pompy i jej zastosowanie

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren jest inny i nie wszędzie możliwe jest zastosowanie tych samych systemów grzewczych. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompa powietrze woda ciepła powietrze Wodzisław Śląski
rodzaj pompy ciepła Wodzisław Śląski

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompa skorzystaj z montażu Wodzisław Śląski

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Wodzisław Śląski

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..

pompy ciepła Wodzisław Śląski

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła Wodzisław Śląski

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza, ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.

ciepła powietrze ciepła powietrze

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji.

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie niekończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki i klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła do Twojego domu

Mieszkasz w Wodzisławiu Śląskim i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Wodzisław Śląski to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystko  zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp reach ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja