Pompy ciepła Wisła

pompy ciepła Wisła
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Wiśle. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Wiśle. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła?

pompy ciepła Wisła

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Każdy zna podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Wisła
pompy ciepła Wisła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Wisła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Wisła

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Wisła

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Wisła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Wisła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Wisła

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Wisła

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest okropnie prosta pull off zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Wisła
Jesteś z Wisły i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Wisła to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz accomplish grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp pull off ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja