Pompy ciepła Wilamowice

pompy ciepła Wilamowice
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Wilamowicach. Samo urządzenie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Wilamowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Lokalizacja warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Wilamowice

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Każdy zna podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Wilamowice
pompy ciepła Wilamowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Wilamowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Wilamowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Wilamowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Wilamowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Wilamowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Wilamowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Wilamowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta realize zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Wilamowice
Mieszkasz w Wilamowicach i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Napisz reach nas, a nie uwierzysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Wilamowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.