Pompy ciepła Wilamowice

pompy ciepła Wilamowice
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Wilamowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Wilamowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Wilamowice

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren warunki lokalizacyjne i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Wilamowice
pompy ciepła Wilamowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Wilamowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Wilamowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Wilamowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Wilamowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Wilamowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i tutaj dochodzi get paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Wilamowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Wilamowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Wilamowice

Jesteś z Wilamowic i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz realize nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Wilamowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp accomplish ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze reach Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.