Pompy ciepła Wadowice

pompy ciepła Wadowice

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Wadowicach. Urządzenie samo w sobie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy na terenie firmy. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Wadowicach. Samo urządzenie, a także system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy na terenie firmy. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Wadowice

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one prądem (energia elektryczna).

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

montaż pompy ciepła w Wadowicach
montaż pompy ciepła w Wadowicach

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła w Wadowicach

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

montaż pompy ciepła w Wadowicach powietrza

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w systemie CO.

ciepła pompy Wadowice klientów usługi

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania H2O w systemie grzewczym.

pompy ciepła Wadowice montaż pomp ciepła

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła Wadowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Wadowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
gruntowe pompy ciepła Wadowice  systemy grzewcze

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Dlaczego warto i jakie są zalety pomp ciepła?

Sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie ekologiczne rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety pompy ciepła, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty grzewcze nawet o 60%! Energia, którą pobiera pompa ciepła może zostać wytworzona przez systemy fotowoltaiczne, przez co bardzo często można spotkać połączenie tych dwóch urządzeń. Instalacja pompy ciepła jest zdecydowanie bardziej efektywna niż inne systemy grzewcze.

Napisz lub zadzwoń po pompy ciepła!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Instalacja pomp ciepła zagwarantuje Ci szybki zwrot kosztów, a jest to zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, odpowiedniego wykonania zapewniającego bezpieczeństwo, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z użytkowania, która da Ci pompa ciepła.

Instalacja pomp ciepła zagwarantowana przez Proecology

pompy ciepła w Wadowicach gruntowe kontaktu energii

Jesteś z Wadowic i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu czy na terenie firmy! Wadowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider w branży. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Zapraszamy do kontaktu ws. usług. Zadbaj o źródła ciepła i wytwórz swoją energię dzięki fotowoltaice!

Ostatnia aktualizacja