Pompy ciepła Tychy

pompy ciepła Tychy
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Tychach. Urządzenie samo w sobie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Tychach. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Tychy

Do czego służy pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Tychy
pompy ciepła Tychy

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Tychy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Tychy

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Tychy

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Tychy

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Tychy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Tychy

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Tychy

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta pull off zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Tychy
Mieszkasz w Tychach i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Tychy to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp complete ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.