Pompy ciepła Tychy

pompy ciepła Tychy
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Tychach. Samo urządzenie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Tychach. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Tychy

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Tychy
pompy ciepła Tychy

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Tychy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i w tym miejscu dochodzi get paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Tychy

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Tychy

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Tychy

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Tychy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Tychy

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Tychy

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest niezwykle prosta attain zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Tychy
Jesteś z Tychów i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz accomplish nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Tychy to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz get grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp realize ogrzewania oraz c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci complete Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja