Pompy ciepła Tarnowskie Góry

pompy ciepła Tarnowskie Góry
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Tarnowskich Górach. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Tarnowskich Górach. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Tarnowskie Góry

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Tarnowskie Góry
pompy ciepła Tarnowskie Góry

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Tarnowskie Góry

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Tarnowskie Góry

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Tarnowskie Góry
Mieszkasz w Tarnowskich Górach i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz reach nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Tarnowskie Góry to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp complete ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.