Pompy ciepła Świętochłowice

pompy ciepła Świętochłowice
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Świętochłowicach. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Świętochłowicach. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła?

pompy ciepła Świętochłowice

Do czego służy pompa ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku jak również do podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren ma inne cechy i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Świętochłowice
pompy ciepła Świętochłowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Świętochłowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Świętochłowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Świętochłowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Świętochłowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Świętochłowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i w tym miejscu dochodzi reach paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Świętochłowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Świętochłowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Sama instalacja jest bardzo prosta do zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Świętochłowice
Mieszkasz w Świętochłowicach i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Świętochłowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja