Pompy ciepła Świętochłowice

pompy ciepła Świętochłowice
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Świętochłowicach. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Świętochłowicach. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Świętochłowice

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każdy teren ma inne cechy i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Świętochłowice
pompy ciepła Świętochłowice

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Świętochłowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Świętochłowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Świętochłowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Świętochłowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Świętochłowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj dochodzi attain paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Świętochłowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Świętochłowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Sama instalacja jest niezwykle prosta pull off zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Świętochłowice
Mieszkasz w Świętochłowicach i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Napisz pull off nas, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Świętochłowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze accomplish Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.