Pompy ciepła Sosnowiec

pompy ciepła Sosnowiec
Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Sosnowcu. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Sosnowcu. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Sosnowiec

Do czego służy pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren, nawet w mieście Sosnowiec ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompa ciepła sosnowiec
pompy ciepła Sosnowiec

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Sosnowiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Sosnowiec

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
montaż pomp ciepła w sosnowcu

POMPA CIEPŁA woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła w sosnowcu powietrze woda

POMPA CIEPŁA Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

powietrzne pompy ciepła powietrze woda Sosnowiec

POMPA CIEPŁA powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

gruntowe pompy ciepła pompy Sosnowiec

POMPA CIEPŁA woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, a w dodatku nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety pompy ciepła, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację. Zacznij ogrzewać swoją nieruchomość pompą ciepła.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła w mieście Sosnowiec

powietrzne pompy ciepła w sosnowcu Sosnowiec

Mieszkasz w Sosnowcu i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Napisz do nas, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Sosnowiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów z Sosnowca i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku ogrzewania i montażu pomp ciepła. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient z Sosnowca traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz modelu pompy ciepła, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu w mieście Sosnowiec.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania związane z pompą ciepła? Wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja