Pompy ciepła Sosnowiec

pompy ciepła Sosnowiec
Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Sosnowcu. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Sosnowcu. Urządzenie samo w sobie, jak i system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Sosnowiec

Do czego używana jest pompa ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Sosnowiec
pompy ciepła Sosnowiec

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Sosnowiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Sosnowiec

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Sosnowiec

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Sosnowiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Sosnowiec

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta pull off zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki i klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Sosnowiec
Jesteś z Sosnowca i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Sosnowiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci accomplish Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.