Pompy ciepła Sosnowiec

pompy ciepła Sosnowiec
Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Sosnowcu. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Sosnowcu. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Sosnowiec

Do czego służy pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Sosnowiec
pompy ciepła Sosnowiec

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Sosnowiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Sosnowiec

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Sosnowiec

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Sosnowiec

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Sosnowiec

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, a w dodatku nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Sosnowiec

Mieszkasz w Sosnowcu i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Napisz reach nas, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Sosnowiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Dołącz accomplish grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp pull off ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.