Pompy ciepła Sosnowiec

powietrzne pompy ciepła Sosnowiec pompa ciepła sosnowiec

Nie dziwi nas, że rozwiązanie instalacja pompy ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Sosnowcu. Zarówno samo urządzenie, jak i cały system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten sposób ogrzewania domu. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa to jaki rodzaj pompy ciepła powinien być zastosowany w danej inwestycji. Instalacja pompy ciepła to najlepsze rozwiązanie na ekologiczne ogrzewanie domu. 

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Sosnowcu. Samo urządzenie, jak i cały system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na wykonanie takiej instalacji centralnego ogrzewania mieszkania. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego nieruchomości rodzaj pompy ciepła może być różny.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem w mieście Sosnowiec?

pompy ciepła w Sosnowcu

Do czego służy pompa ciepła i jakie są jej rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i dostępu do ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Urządzenia zasilane są energią elektryczną.

Uwarunkowania terenu wyznaczają rodzaj pompy ciepła, który należy zainstalować w danej nieruchomości. Nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Pompy ciepła można podzielić ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku oraz ze względu na pochodzenie zasobności naturalnej energii. Urządzenia dzielimy na: wodne pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła oraz gruntowe pompy  ciepła. Oto najczęściej wykorzystywane rodzaje pomp ciepła w Sosnowcu:

instalacji pompa ciepła sosnowiec do ogrzewania pomieszczeń
powietrzne pompy ciepła Sosnowiec pompy ciepła do ogrzewania

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest bardzo prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza, ogrzewa napływające do mieszkania powietrze.

pompy ciepła Sosnowiec pompy ciepła powietrza

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym mieszkaniu.

instalacją pompy ciepła Sosnowiec

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się dostępem do ciepłej wody użytkowej.

pompy ciepła Sosnowiec pompy ciepła w Sosnowcu

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana z gruntu woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

montaż pomp ciepła w sosnowcu klimatyzacji sosnowiec

POMPA CIEPŁA woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza, ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła w sosnowcu powietrze woda

POMPA CIEPŁA Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

powietrzne pompy ciepła powietrze woda Sosnowiec

POMPA CIEPŁA powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

gruntowe pompy ciepła pompy Sosnowiec powietrza

POMPA CIEPŁA woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która pobierana jest z gruntu, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Zalety montażu pompy ciepła – dlaczego warto?

Instalacja urządzeń jest niezwykle prosta. Co więcej, pompy ciepła nie wymagają sterowania ze strony użytkownika. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, pompa ciepła nie wymaga obsługi.

Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na naszą planetę.

Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest o wiele bardziej efektywne. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na rachunki za ogrzewanie mniejsze nawet o 60%! Zapewnij sobie komfort płynący z korzystania z instalacji.

Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety pompy ciepła, którą jest chłodzenie pomieszczeń w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację. Zacznij ogrzewać swoją nieruchomość pompą ciepła! 
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza! Wszystko po to, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła na terenie Sosnowca

powietrzne pompy ciepła w sosnowcu Sosnowiec powietrza kompleksowo

Mieszkasz w Sosnowcu i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Napisz do nas, a zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę oraz fachową poradę! Sosnowiec to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów z Sosnowca i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku ogrzewania i montażu pomp ciepła. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji ogrzewania. Każdy Klient z Sosnowca traktowany jest personalnie, a zlecenia zostają przydzielone konkretnej osobie. Współpraca z nami zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz model pompy ciepła, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu.

Najlepsze rozwiązania w postaci pomp ciepła!
Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody w o wiele niższej cenie!

Pytania związane z pompą ciepła? Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć na każde nurtujące Cię pytanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja