Pompy ciepła Skoczów

pompy ciepła Skoczów
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Skoczowie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Skoczowie. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Lokalizacja warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Skoczów

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie zawsze jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Skoczów
pompy ciepła Skoczów

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Skoczów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Skoczów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Skoczów

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Skoczów

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Skoczów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Skoczów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Skoczów

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta complete zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Skoczów
Mieszkasz w Skoczowie i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Skoczów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz reach grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci complete Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.