Pompy ciepła Skawina

pompa ciepła montaż pompy ciepła
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Skawinie. Samo urządzenie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Skawinie. Samo urządzenie, a także system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła?

instalację fotowoltaiczną

Do czego używana jest pompa ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każdy teren ma inne cechy i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

instalacji fotowoltaicznej energię cieplną
pompa ciepła powietrze

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

serwisu pomp ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

ogrzewania wody użytkowej rozwój infrastruktury produkcji energii

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompy ciepła Skawina

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Skawina

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
powietrzne pompy ciepła Skawina

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

gruntowe pompy ciepła Skawina

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..

pompy ciepła Skawina pompa ciepła Skawina

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Dlaczego warto i jakie są zalety pomp ciepła?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

ogrzewanie podłogowe
Mieszkasz w Skawinie i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Skawina to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Dołącz realize grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja