Pompy ciepła Ruda Śląska

pompy ciepła Ruda Śląska
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Rudzie Śląskiej. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Rudzie Śląskiej. Urządzenie samo w sobie, a także system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Ruda Śląska

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Ruda Śląska
pompy ciepła Ruda Śląska

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Ruda Śląska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Ruda Śląska

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Ruda Śląska

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Ruda Śląska

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Ruda Śląska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Ruda Śląska

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Ruda Śląska

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest bardzo prosta realize zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Ruda Śląska
Mieszkasz w Rudzie Śląskiej i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz attain nas, a nie uwierzysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Ruda Śląska to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci get Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja