Pompy ciepła Radzionków

pompy ciepła Radzionków
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Radzionkowie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Lokalizacja określa rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Radzionkowie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Radzionków

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskania i dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Radzionków
pompy ciepła Radzionków

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Radzionków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Radzionków

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Radzionków

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Radzionków

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Radzionków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Radzionków

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Radzionków

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Radzionków
Mieszkasz w Radzionkowie i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Radzionków to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.