Pompy ciepła Radzionków

pompy ciepła Radzionków
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Radzionkowie. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Radzionkowie. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Radzionków

Do czego służy pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Radzionków
pompy ciepła Radzionków

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Radzionków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Radzionków

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Radzionków

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Radzionków

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Radzionków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Radzionków

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Radzionków

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Radzionków
Mieszkasz w Radzionkowie i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Radzionków to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci accomplish Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja