Pompy ciepła Pyskowice

pompy ciepła Pyskowice
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Pyskowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Pyskowicach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Pyskowice

Do czego służy pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren to zespół innych cech i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Pyskowice
pompy ciepła Pyskowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Pyskowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Pyskowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Pyskowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Pyskowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Pyskowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i tutaj dochodzi accomplish paradoksu – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Pyskowice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Pyskowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Pyskowice
Mieszkasz w Pyskowicach i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Pyskowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci accomplish Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja