Pompy ciepła Pszczyna

pompy ciepła Pszczyna
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Pszczynie. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Lokalizacja instalacji warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Pszczynie. Urządzenie samo w sobie, jak i system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Pszczyna

Do czego służy pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Pszczyna
pompy ciepła Pszczyna

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Pszczyna

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Pszczyna

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Pszczyna

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Pszczyna

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Pszczyna

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i w tym miejscu dochodzi reach paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Pszczyna

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Pszczyna

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest bardzo prosta pull off zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Pszczyna
Jesteś z Pszczyny i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Pszczyna to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Dołącz accomplish grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest należyta metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze reach Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.