Pompy ciepła Pszczyna

pompy ciepła w gminie Pszczyna

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Pszczynie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. Lokalizacja instalacji warunkuje rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że coraz więcej osób decyduje się na pompę ciepła. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Pszczynie. Samo urządzenie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem usługi montażu pompy ciepła?

pompy ciepła Pszczyna

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi (najważniejsze źródła energii), którym są zasilane.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Większość Konsumentów zna zna elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane systemy pompy ciepła:

skorzystaj z montażu paneli fotowoltaicznych napędzane przez energię słoneczną
pompy ciepła Pszczyna

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepłe powietrze wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Pszczyna

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompa ciepła Pszczyna energii elektrycznej panele fotowoltaiczne

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepła para wodna przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompa ciepła w Pszczynie

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

pompy ciepła w Pszczynie

woda/powietrze

Mechanizm pracy pompy ciepła w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła w Pszczynie energię firmy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wodę i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

powietrzna pompa ciepła pszczyna energii elektrycznej

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompach ciepła ogrzewania domu wody użytkowej

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest bardzo prosta reach zamontowania, a w dodatku nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Zmniejsz koszty za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń po pompy ciepła

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Pszczyna fotowoltaika energię firmy

Mieszkasz w Pszczynie i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Pszczyna to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku usługi montażu pompy ciepła, a także usług związanych z OZE. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja