Pompy ciepła Poręba

pompy ciepła Poręba
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Porębie. Samo urządzenie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Porębie. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Poręba

Do czego używana jest pompa ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren to zespół innych cech i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Poręba
pompy ciepła Poręba

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Poręba

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i tutaj dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Poręba

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Poręba

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Poręba

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Poręba

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Poręba

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Poręba

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta reach zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Poręba
Jesteś z Poręby i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Poręba to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp get ogrzewania oraz c.w.u. w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze reach Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja