Pompy ciepła Piekary Śląskie

pompy ciepła Piekary Śląskie
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Piekarach Śląskich. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Piekarach Śląskich. Samo urządzenie, a także system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. Lokalizacja instalacji warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Piekary Śląskie

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Piekary Śląskie
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Piekary Śląskie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Piekary Śląskie

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Piekary Śląskie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Piekary Śląskie

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Sama instalacja jest okropnie prosta get zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Piekary Śląskie
Jesteś z Piekar Śląskich i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Napisz accomplish nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Piekary Śląskie to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz complete grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp get ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze accomplish Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja