Pompy ciepła Piekary Śląskie

pompy ciepła Piekary Śląskie
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Piekarach Śląskich. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Piekarach Śląskich. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Piekary Śląskie

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Piekary Śląskie
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Piekary Śląskie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Piekary Śląskie

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Piekary Śląskie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Piekary Śląskie

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Piekary Śląskie

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta get zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Piekary Śląskie
Jesteś z Piekar Śląskich i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Piekary Śląskie to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze reach Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.