Pompy ciepła Olkusz

pompy ciepła Olkusz
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Olkuszu. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Olkuszu. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Olkusz

Do czego służy pompa ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Każdy zna podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Olkusz
pompy ciepła Olkusz

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Olkusz

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i w tym miejscu dochodzi realize paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Olkusz

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Olkusz

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Olkusz

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Olkusz

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Olkusz

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Olkusz

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta get zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Olkusz
Mieszkasz w Olkuszu i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Olkusz to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp get ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze attain Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.