Pompy ciepła Libiąż

pompy ciepła Libiąż
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Libiążu. Urządzenie samo w sobie, a także system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Libiążu. Urządzenie samo w sobie, jak i system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła?

pompy ciepła Libiąż

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Libiąż
pompy ciepła Libiąż

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Libiąż

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Libiąż

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Libiąż

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Libiąż

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Libiąż

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Libiąż

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Libiąż

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest okropnie prosta do zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Libiąż
Jesteś z Libiąża i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Libiąż to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz complete grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde zlecenie zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja