Pompy ciepła Kuźnia Raciborska

pompy ciepła Kuźnia Raciborska
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Kuźni Raciborskiej. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Kuźni Raciborskiej. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Kuźnia Raciborska
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest niezwykle prosta attain zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Mniejsze rachunki nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Kuźnia Raciborska
Mieszkasz w Kuźni Raciborskiej i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Kuźnia Raciborska to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci accomplish Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.