Pompy ciepła Kuźnia Raciborska

pompy ciepła Kuźnia Raciborska
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Kuźni Raciborskiej. Samo urządzenie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Kuźni Raciborskiej. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Do czego służy pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Kuźnia Raciborska
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Kuźnia Raciborska

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest bardzo prosta reach zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Kuźnia Raciborska

Mieszkasz w Kuźni Raciborskiej i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Kuźnia Raciborska to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz reach grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.