Pompy ciepła Kraków

pompy ciepła Kraków
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Krakowie. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Krakowie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Kraków

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Kraków
pompy ciepła Kraków

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kraków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i tutaj dochodzi realize paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kraków

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Kraków

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Kraków

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Kraków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Kraków

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Kraków

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Kraków
Mieszkasz w Krakowie i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz realize nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Kraków to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz pull off grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.