Pompy ciepła Kraków

pompy ciepła Kraków
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Krakowie. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Krakowie. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. Lokalizacja określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Kraków

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne uwarunkowania i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Kraków
pompy ciepła Kraków

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kraków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i tutaj dochodzi realize paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kraków

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Kraków

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Kraków

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Kraków

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kraków

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Kraków

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta attain zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki i klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Kraków
Jesteś z Krakowa i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Kraków to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.