Pompy ciepła Kraków

pompy ciepła Kraków
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Krakowie. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Krakowie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Kraków powietrza

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest proekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

Kraków pompy ciepła chłodzenia kosztów powietrza
Kraków pompy ciepła chłodzenia kosztów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. H2O ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

pompy rozwiązania chłodzenia typu

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i tutaj dochodzi realize paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

ogrzewania domu energii elektrycznej twojego domu firmy

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

rozwiązania ogrzewanie

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierane H2O ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

gruntowe pompy ciepła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

powietrzne pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

ciepła pompy ogrzewania domu pompą ciepła

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..

ciepła woda centralnego ogrzewania najwyższym poziomie

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. H2O, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii  do pompy jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

kraków pompa ciepła

Mieszkasz w Krakowie i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz do nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu lub na terenie firmy! Kraków to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Najczęściej zadawane pytania o pompy ciepła

Ile kosztuje pompa ciepła w Krakowie?

Ciężko jest określić koszt pompy ciepła. Każdy projekt domu, a także zapotrzebowanie cieplne jest inne. Najlepszym rozwiązaniem określenia kosztu pompy ciepła jest wskazanie powierzchni Twojej nieruchomości. Nasi inżynierowie dobiorą najlepszego producenta oraz moc, którą powinieneś zastosować w swoim domu.

Gdzie należy zamontować jednostki pompy ciepła?

W przypadku pompy ciepła monoblok i split najlepiej jest zamontować ją w takim miejscu, w którym dźwięk, który wytwarzają nie przeszkadzała domownikom, ani sąsiadom. Stąd też nie montuje się pomp ciepła pod oknem sypialnianym, salonu czy niedaleko okien sąsiadów. Nawet najwyższej jakości pompa ciepła będzie generować hałas.

Co dzieje się z pompą ciepła w przypadku ujemnej temperatury?

Nawet przy minusowej temperaturze, pompy ciepła są w stanie ogrzać Twój dom czy wodę. Działa bezproblemowo do -237 stopnii Celsjusza powietrza (zero bezwględne), ponieważ do tej temperatury powietrze posiada energię, którą następnie można przetworzyć poprzez sprężanie i przemianę fazową czynnika grzewczego. Pompy ciepła mogą pracować nawet w temperaturze -28 stopni Celsjusza powietrza. Nie jest jednak wskazanym, aby dobierać pompę ciepła, która całkowicie zaspokoi zużycie energetyczne domu.

Jaka jest żywność pompy?

Żywotność, na którą są projektowanie pompy ciepła to około 25 lat (podobnie jak kotły gazowe lub na paliwo stałe). Najbardziej awaryjnym elementem pompy ciepła jest sprężarka, którą bezproblemowo można wymienić. Jest ona niewielkim kosztem, który trzeba ponieść. Ze względu na swoją żywotność bezproblemowo zwróci się inwestycja w nią w okresie jej działania.

Masz pytania lub wątpliwości co do pompy ciepła?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja