Pompy ciepła Knurów

pompy ciepła Knurów
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Knurowie. Urządzenie samo w sobie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Knurowie. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. Lokalizacja określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Knurów

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Knurów
pompy ciepła Knurów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Knurów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj dochodzi attain paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Knurów

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Knurów

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Knurów

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Knurów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Knurów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Knurów

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta realize zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Knurów
Mieszkasz w Knurowie i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Knurów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.