Pompy ciepła Knurów

pompy ciepła Knurów
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Knurowie. Urządzenie samo w sobie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. Położenie geograficzne warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Knurowie. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Knurów

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Knurów
pompy ciepła Knurów

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Knurów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Knurów

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Knurów

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Knurów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Knurów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Knurów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Knurów

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest całkowicie prosta realize zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Knurów
Jesteś z Knurowa i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Knurów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja